Ana Danesi: Eda Erdem’den ‘Tek ayak’ çalardım

Filenin Sultanları’nın önemli rakiplerinden biri olan İtalya’da Ana Danesi, İtalyan basınından ivolleymagazin’e açıklamalarda bulundu. Danesi, Eda ile ilgili soruya cevap verdi.

Ana Carol, Stevanovic ve Eda Erdem Dündar söylersem bu 3 yıldızdan “çalacağın” şey nedir?
“Erdem’in tek ayak hücumlarını alırdım, hem estetik açıdan hoş hem de oldukça etkili. Küçükken ben de yapardım ama sonra rolüm değişti. Şimdi antrenmanlarda tekrar denemeye başladım ama bu beceriyi geliştirmek için çalışmak gerekiyor. Carol ise sahadaki enerjisiyle her zaman zirvede, blok yeteneği de oldukça iyi. Stevanovic’i pek tanımıyorum ama Sırp olması nedeniyle soğukkanlı bir sporcu olduğunu tahmin ediyorum.”

Olimpiyat madalyası en büyük “hayaliniz” mi?
“Kesinlikle evet diyebilirim. Şu anda aklımda tek bu var. Bugün itibarıyla herhangi bir madalya harika olurdu, ama hayalimizi kat kat yükseltmek istersek, kesinlikle en değerli madalyadan bahsediyorum. En iyisini yapmak için elimizden geleni yapacağız.”

Kaptan olarak İtalya soyunma odasını nasıl yönetiyorsunuz?
“Herkes gibi benim de milli takımdaki farkımız, benim temsil ettiğim ve takım olarak tüm hareketi temsil ettiğimizdir. Siz kulüpte toplumu temsil ediyorsunuz, biz de burada voleybol oynayan tüm kızları temsil ediyoruz.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x