Yumruk yedi bayılmadı, madalya kazandı bayıldı

Ordu Serhat Spor Kulübü sporcusu Beril Özgül, 6-11 Şubat tarihlerinde Mersin’de düzenlenen Türkiye Okul Sporları Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda 65 kiloda bronz madalya kazandı. Ödül töreni sırasında heyecandan bayılan Beril Özgül, hakem elini kaldırdığında heyecanını kontrol edemediğini söyledi.

AA’ya konuşan Beril Özgül, üç yıl önce kick boksa başladığını ve ilk kez madalya kazandığını söyledi. Özgül, kısa süreli baygınlık yaşadığını belirterek “Bu tarz maçlarda genelde çok heyecan yapıyorum. Bu maç sonrasında da kazandığımı öğrendiğimde kalp ritmim hızlandı. Hakem elimi kaldırdığında heyecanımı kontrol edemedim ve bayıldım. Bu darbeye bağlı bir baygınlık değil, sadece heyecana bağlı bir baygınlıktı. Çok şükür şu anda sağlığımda bir problemim yok” diye konuştu.

Genç sporcu, Türkiye şampiyonu olmak için çok çalışacağını söyledi. Antrenör Serhat Kiraz ise sporcusunun zaman zaman heyecanına yenik düştüğünü anlattı: “Sporcum maçı kazanmasına rağmen heyecan ve sevincin birleşmesi nedeniyle baygınlık geçirdi. Sporcum, gelecek vadeden bir sporcu. Bu heyecanını yendiği takdirde kendisini daha iyi yerlerde göreceğimizi ümit ediyoruz.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x