Yaralı kadına cinsel saldırıda bulunmuştu: Silah sesini yastıkla susturmuş

Bursa’da F.O. ile ilişkisi olduğunu iddia ettiği Recep Özaslan’ı (47) öldürüp, cesedini önce çarşafa, ardından streç filme sarıp bantlayan İlyas Sarıkaya’nın (49) komşuları konuştu. Sarıkaya’nın yaralı haldeyken pansuman yapıp, 21 gün boyunca cinsel saldırıda bulunduğu F.O.’ya (43), 7 el ateş ettiği ve silah sesinin duyulmaması için yastık kullandığı ortaya çıktı. DHA’nın haberine göre, olay yeri incelemesinde üzerinde kurşun delikleri olan yastık bulundu.

Öte yandan F.O. ile Özaslan’ın cenazesinin evden çıkarıldığı anlar, çevredekilerin cep telefonu kamerasına yansıdı.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında; polisin ifadesine başvurduğu komşu Enis Aydemir’in de ifadesinde; eve girdiğinde kurşun delikleri olan yastığı gördüğünü ve silah sesi duymadıklarını söylediği öğrenildi. Silah sesinden değil evden gelen koku üzerine rahatsız olduklarını söyleyen Aydemir, F.O.’nun bacaklarında 5 göğüs bölgesinde iki kurşun yarası olduğunu anlattı.

‘OLAY GÜNDÜZ SAATLERİNDE YAŞANDI’

Silah sesine benzer bir ses duyduğunu fakat nereden geldiğini anlayamadığını, binadan aşağı çöp atıldığını zannettiğini belirten Hanife Güney ise “Sadece sesleri duydum. O gün evde oturuyordum. Yukarıdan aşağıya çöp attılar sandım sonra ‘tak’ diye bir ses duydum. Sonra 2 el yeniden silah atıldı ‘tak, tak’ diye. Bu kez camdan dışarıya baktım. Ama komşulardan hiç ses gelmeyince tekrar içeri girdim. Bir süre sonra 4 el daha silah sesi geldi. Üst kattan hemen camları açtılar. Adam bir o köşeye, bir bu köşeye bakmaya başladı ve hemen camları kapadı. Sonra yeniden 2 el daha silah sesi geldi. Kendilerini görmedim ve hiç tanımıyorum. Olay gündüz saatlerinde yaşandı” diye konuştu.

11 AYRI SUÇTAN KAYDI VARMIŞ

​Emniyetteki işlemlerinin ardından tutuklanan ve hakkında ‘kasten öldürme’, ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme’, ‘cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetin yoksun kılma’, ‘beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı silahlı yağma’, ‘nitelikli cinsel saldırı’ ve ‘ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma’ suçlarından 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan İlyas Sarıkaya’nın, ‘uyuşturucu madde kullanma’ ve ‘kasten yaralama’ gibi farklı suçlardan da 11 kaydı olduğu öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x