Sur Tatil Evleri GYO’nun halka arzında talep toplama başladı

Sur Yapı çatısı altında faaliyet gösteren Sur Tatil Evleri GYO’nun halka arzında talep toplama başladı.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler AŞ liderliğinde ve İntegral Yatırım Menkul Değerler AŞ eş liderliğinde gerçekleştirilen halka arzda, bugün ve yarın 49,18 TL sabit fiyatla talep toplanacak.

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, konuya ilişkin AA’ya yaptığı açıklamada, Sur Tatil Evleri GYO’nun Sur Yapı Grubu’nun en önemli iştiraklerinden bir tanesi olduğunu belirterek, grubun en gözde şirketi olarak nitelendirilebileceğini söyledi.

Gayrimenkulle tatil konseptini, devre mülk çatısı altında birleştirip önemli bir iş modelini ortaya koyduklarını aktaran Elmas, “Sur Tatil Evleri, dünyada trend haline gelen paylaşım ekonomisini de merkeze alan bir iş olmuş oluyor. Üç sağlam ayağı var, gayrimenkul, turizm ve paylaşım ekonomisi. Dolayısıyla büyük bir değer ortaya koymuş oluyoruz. Başladığımızdan bu yana Sur Tatil Evleri ile ilgili çok ciddi bir talep aldık” diye konuştu.

Elmas, halka arz sonrası oluşan kaynağı projelerinin tamamlanmasına hızlıca harcayacaklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Projeyi etap etap yapıyoruz. Sadece bir projeyle yola çıkmış değiliz. Sur Yapı Grubu’nun bütün turizm yatırımlarını ve özelde bu oluşturduğumuz paylaşım ekonomisi gayrimenkul tatil konseptini geliştirerek başka şehirlerde de önümüzdeki dönemde yatırıma dönüştürmek istiyoruz. Şirketin en önemli özelliklerinden bir tanesi ikinci yıldan itibaren çok net artı nakit bırakıyor olması. Şu anda şirketin hiçbir finansal borcu yok ve bu çok önemli.

Faizlerin yüzde 60’lara çıktığı bir ortamda hiç borç ve faiz yükü taşımayan bir şirket. Dolayısıyla finansal risk çok düşük. Piyasa borcu da yok, çok düşük. Bir aylık imalat o ayın tahsilatıyla dönen bir şey. Sadece biz devre mülk sattığımız alıcılarımıza borçluyuz. O da o taahhüdü yerine getirme anlamında borç, parasal bir borç değil. Dolayısıyla Sur Tatil Evleri GYO çok güçlü bir şirket. Arsa kendisinin, varlığı kendisinin, borcu yok. 2 yıl içerisinde büyük oranda etap etap biter bitmez çok ciddi net nakit üretebilir. Onunla da hızlıca diğer yatırımlara geçmek istiyoruz. Aynı zamanda imkanlar el verdiği müddetçe temettü de dağıtmak istiyoruz. Sur Tatil Evleri GYO, önümüzdeki süreçte çok iyi temettü dağıtacak şirketlerden biri olacak.”

Çok güçlü bir şirketine Türk halkına açmış oluyoruz”

Elmas, Sur Tatil Evleri GYO’nun göz bebekleri olduğunu belirterek, “Çok önem veriyoruz, üzerine de bir iş modeli bina ettik. Sur Yapı Grubu’nun 30 yıllık tecrübesi gayrimenkul, perakende, enerji, bütün bunların çok ciddi bir pazarlama ekibiyle beraber buraya bütün tecrübemizi yansıtmış oluyoruz. Faaliyete geçtikten sonra da sadece satışlardan elde edilen gelir değil, önemli bir faktör daha tamamını satmıyoruz gayrimenkulün. Bir miktarını elde tutuyoruz ve oradan turizm konaklama geliri elde edeceğiz. Bir de çok büyük bir işletme yapılacak. İşletme, kiralama, konaklama geliri olan, satışlardan tahsilat yapacak, borcu olmayan çok güçlü bir şirketi Türk halkına açmış oluyoruz. İnşallah hep beraber kazanırız ve herkese bereket getirir” ifadelerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x