Seçil Erzan’a Para Kaptıran Zabıta Memuru: 550 Bin Doları Nereden Buldu?

Bankacı Seçil Erzan, ünlü futbolcuların yanı sıra birçok kişiyi de dolandırdığı iddiasıyla yargılanmaya devam ediyor. Erzan’ın dolandırdığı Hüseyin Eligül isimli zabıta memuru ise toplamda 550 bin dolar para kaptırdığını iddia etti. Zabıta memuru Eligül’in detaylı ifadesi ise Seçil Erzan ile aralarında geçenleri ortaya çıkardı.

Bir bankada şube müdür olan Seçil Erzan, aralarında Arda Turan, Semih Kaya, Fatih Terim, Emre Belözoğlu gibi ünlü isimlerin de olduğu yüzlerce kişiyi dolandırdığı iddiasıyla mahkeme karşısına çıktı.

Tüm Türkiye’nin ilgiliyle takip ettiği dolandırıcılık olayında her gün yeni mağdurlar ortaya çıkıyor.

Son olarak Çorlu’da zabıta memuru olan Hüseyin Eligül’ün 550 bin dolar dolandırıldığı gerekçesiyle verdiği ifadenin detayları ‘bu kadar da olmaz’ dedirtti.

HaberTürk’ten Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre; zabıta memuru Hüseyin Eligül;  30 yıldır tanıdığını anlatan Hüseyin Eligül şöyle ifade verdi: ‘Seçil Erzan isimli tanıdığımız olan şahıs Denizbank’ta önce Florya şubesinde, sonrasında Levent şubesinde banka müdürü olarak çalışmaktaydı. Eşim, Seçil Erzan ve annesi evde otururken, oğlum T. annesini aramış, parası olmadığından bir yere gidemediğinden bahsetmiş. Eşim de bu duruma üzüldüğünü anlatınca, Seçil Erzan ‘neden üzülüyorsun’ diyerek Denizbank’ın özel bankacılık faaliyetlerinden bahsetmiş. Bu faizlerden yararlandırabileceğini eşime söylemiş” diye kandırılmaya başlandığını söyledi.

“2016 yılları başlarında kendisine ilk olarak yılların birikimi olan 50 bin dolar parayı Denizbank Florya şubesine giderek odasında elden teslim ettim.2019 yılında eşime miras olarak tarlalar kalmıştı. Bunları satarak nakite çevirdik. 100 bin dolar kadar parayı yine Seçil Erzan’a, Florya şubesinde teslim ettim. Bu tarihe kadar 15 bin TL kadar 4 defadan fazla olmamak üzere parayı elden bana teslim etmişliği vardır.”

“2021 yılı sonu, 2022 başlarında hem pandemi hem savaş nedeniyle Seçil Erzan beni arayarak paramızın blokede olduğunu, bankanın sahiplerinin el değiştirmesi sebebiyle ödeme yapılamadığını, para çıkaramadıklarını, parayı çıkarmak için yerine para koymak gerektiğini söyledi. 1 koyarsak 4 alacağımızı söyledi. Ben de, eşimden dostumdan para aldım. 100 bin dolar kadar parayı yine Florya şubesinde kendisine verdim.”

“2021 yılının sonunda, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde bir ev alacaktım. Evi temelden alacaktım. Bunun üzerine Seçil bana 2022 yılının ortalarında ev tamamlanana kadar 1 milyon 700 bin TL parayı parça parça verdi. Ben de vermiş olduğu paralarla evimi teslim aldım. Seçil Erzan’a daha ne kadar yatırım kârımın olduğunu sorduğumda bana net bir rakam veremedi. ‘Daha çok var abi sen rahat ol’ şeklinde konuşmalar yaptı. Ben de o an başka ihtiyacım olmadığı için sorgulamadım.”

“2023 yılı başında Seçil Erzan beni arayarak, ‘abi paranın tamamını veremem bir kısmını istiyorsan senin evi satalım sisteme para sokarsak, soktuğun paranın 4 katını sana 45 gün içerisinde veririm. En azından seni rahatlatmış oluruz’ şeklinde teklifle geldi. Ben de elden aldığım paraları sahiplerine geri ödemek ve borcumdan kurtulmak için bunu kabul ettim. Almış olduğum evi 200 bin dolara sattım ve bu sefer Seçil Erzan’a değil yönlendirmesiyle Seçil Erzan’ın yanına geleceğini beyan etmesi üzerine yukarda fotoğrafı bulunan Ali Yörük isimli şahsa 2023 yılı ocak sonu veya şubat başında Saray Caddesi’nde bulunan Garanti bankasının Çorlu şubesinin içinde kendisine teslim ettim.”

“Ben bu zamana kadar toplamda 2016 yılından 2023 yılına kadar 550 bin dolar kadar para verdim. 1 milyon 760 bin lira kadar para aldım. Başkaca para alamadım. 30 yıldır zabıtayım bu zamana kadar biriktirdiğim paraları, eşime kalan mirastan elde ettiğimiz paraları, oturacak ev alma hayaliyle bu şahsa verdim. Ancak şahıs kedisini yıllardan beri tanıdığım için Denizbank’taki görevinde ötürü kendisine güvenmem sebebiyle bu güvenimi sarsarak beni mağdur etti.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x