Destin Daniel Cretton, Naruto’nun canlı aksiyon filmi için kolları sıvadı

Cretton, bu yeni projesiyle manga ve anime hayranlarını heyecanlandırmaya hazır. Naruto’nun zengin dünyasını ve unutulmaz karakterlerini büyük ekrana taşıyacak olan bu film, serinin hayranları için kaçırılmayacak bir deneyim vaat ediyor.

” Avengers: Insert New Name Here’’ filminin yönetmenliğinden ayrıldıktan sonra, “Shang-Chi”nin yaratıcısı Destin Daniel Cretton, ajandasına yeni bir proje ekledi. Şimdi, dünya çapında büyük bir popülerliğe sahip olan Naruto mangasına dayanan canlı bir aksiyon filmi yapmakla meşgul. Lionsgate, bu projeyi en az 2015’ten bu yana geliştirme aşamasında tutmuş, “Dungeons & Dragons: Honour Among Thieves”ten Jeremy Latcham ile birlikte Avi ve Ari Arad’ı yapımcı olarak projeye dahil etmiş.

Eğer Naruto’yu henüz fark etmediyseniz, Masashi Kishimoto tarafından yaratılan bu eser, genç ninja Naruto Uzumaki’nin köyünün lideri olma hedefleri etrafında dönen bir büyüme hikayesini anlatıyor. Ancak aynı zamanda bir dokuz kuyruklu demon tilkinin ruhuna sahip olmanın getirdiği zorluklarla da başa çıkmak zorunda. Manga, 1999’dan 2014’e kadar Japonya’nın haftalık Shonen Jump dergisinde seri halinde yayımlandı ve tarihin en çok satan üçüncü mangası oldu (One Piece ve Dragon Ball’dan sonra), çeşitli animasyon serileri ve filmlere uyarlandı.

Destin Daniel Cretton, Naruto’nun canlı aksiyon filmi için kolları sıvadı

Manga ve anime kökenli hikayeler için canlı aksiyon, her zaman bağışlayıcı bir ortam olmamıştır – her One Piece başarısının yanında, Avatar: The Last Airbender gibi karışık sonuçlar da vardır. Ancak Naruto’nun yaratıcısı Cretton’a güveniyor. Kishimoto, The Hollywood Reporter tarafından taşınan bir açıklamada, “Destin’in bu projeye dahil olduğunu duyduğumda, tam da onun büyük bir aksiyon filmi izlediğim bir dönemdi ve onun Naruto için mükemmel bir yönetmen olacağını düşündüm,” dedi. “Diğer filmlerini de izleyip, insanlar hakkında sağlam dramalar yaratma konusundaki yeteneğini anladığımda, Naruto için başka bir yönetmen düşünemedim. Destin ile gerçekleştirdiğimiz buluşmada, onun açık fikirli bir yönetmen olduğunu ve benim görüşlerimi kucaklamaya istekli olduğunu gördüm, üretim sürecinde birlikte işbirliği yapabileceğimizi güçlü bir şekilde hissettim.”

Bir an için Marvel evrenine geri dönersek, “Shang-Chi” yıldızı Simu Liu, Cretton’ın bu filmin devamını geliştirmeye devam ettiğini söyledi. Umarız bu gerçekleşir, çünkü Liu’nun karakteri muhtemelen gelecekteki takım filmlerinde de yer alacak. MCU’nun bu günlerdeki daha yavaş temposu göz önüne alındığında, Cretton’ın devam filmi çekimleri başlamadan önce Naruto’yu sıkıştırma ihtimali oldukça yüksek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x