Bakırhan’dan Özel’e: Ergenekonculara mı hizmet ediyorsunuz

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in “Demli çayları içme zamanı şimdi Erdoğan ve Bahçeli’de” sözlerine Yüksekova’dan yanıt verdi.

Seçim çalışmaları kapsamında Hakkari’de halk buluşmasına katılan, daha sonra da Yüksekova’ya geçen Bakırhan, buradaki konuşmasında “Halkın iradesine kayyım atayanlara Gever halkı 31 Mart’ta iyi bir ders verecek” dedi.

“Kürt halkının iradesine iki seçimdir kayyım atıyorlar. Kayyımın ne olduğunu en iyi Yüksekova halkı bilir. Kayyım işsizliktir, usulsüzlüktür; Kürt halkının geleceğine ipotek koyan devlet memurudur” diyen Tuncer Bakırhan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

‘HESABINI SORACAĞIZ’: Gever’in onurlu kadınları ve gençleri Gever’in iradesine kayyım atayan, dilini yok sayan, Kürtçe tabelaları kaldıran, Kürt halkının dilini “bilinmeyen dil” olarak tanımlayan bu anlayışa ders verecektir. Bizden size söz olsun ki yolsuzluk ve usulsüzlük yapan bütün kayyımların yaptıklarını sizinle paylaşacağız. Söz olsun ki demokratik bir cumhuriyette bu hırsızlıkların ve yolsuzlukların hesabını soracağız.

‘1 MİLYAR TL CEBE İNDİRMİŞ AYNDAŞLARIYLA’: Kayyım Efendi 1 milyar borç yapmış ama araçla gelirken 50 tane çukura düşüyor insan. Çünkü o 1 milyar TL’yi cebe indirmiş yandaşlarıyla birlikte. Emin olun buradaki kadınlar ve gençler, buradaki büyüklerimiz, seydalarımız kayyımın da kayyım anlayışının da Kürde ne kadar karşıt olduğunu çok iyi biliyor. İnşallah hep birlikte 31 Mart’ta bu kayyımları göndereceğiz.

KAÇAK SEÇMEN: Faşist zihniyete en büyük dersi hep birlikte 31 Mart’ta vereceğiz. Kürdistan coğrafyasında kaçak seçmen taşınan yerlerin haritasını göstermiştim. Bir taraftan bizi yoksullaştırıyorlar bir taraftan da Kürt halkının iradesini kaçak seçmenlerle gasp etmeye çalışıyorlar. Bize mücadelesiyle yol gösteren değerli halkımız, onlar 1 kaçak seçmen getirdiyse siz 2 helal seçmen kazanın lütfen. Sizden ricam Gever’de, Colemerg’de seçmen olan ama metropollerde, Gever’in dışında yaşayan gençlerinizi, yoldaşlarınızı seçimde oy kullanmak için buraya getirin. Hep birlikte inşallah kendi seçmenlerimizi getireceğiz ve bu haramzadelere, bu faşist zihniyete en büyük dersi 31 Mart’ta vereceğiz.

ÇAYIMIZ KAÇAKTIR, DEMLİDİR; LAYIK OLMAYAN İÇEMEZ: İktidarın küçük ortağı diyor ki DEM Parti ve CHP ayrı ayrı seçimlere girerek kötü ve sinsi bir ittifak yapıyor. Recep Tayyip Erdoğan diyor ki DEM Parti, CHP ile kirli bir ittifak yapıyor. CHP Genel Başkanı diyor ki DEM Parti aday çıkararak muhalefete ve CHP’ye kaybettirmeye çalışıyor. DEM’li çay içme sırası AKP ve MHP’de diyor. Bunu söyleyenler bizleri tanımıyor. Bizim çayımız kaçaktır, demlidir, güzeldir ama herkese nasip olmaz. Bizim demli çayımızı içen ona layık olacak, Geverlilere layık olacak. Onurlu olacak, yolsuzluk yapmayacak, usulsüzlük yapmayacak. Çayımızı onurlu insanlar, temiz insanlar içer. O çay asla layık olmayanlara verilmeyecek bir çaydır.

‘ÖZGÜR EFENDİ’: Özgür efendi diyor ki DEM Parti AKP ile işbirliği yaptı muhalefete kaybettirmek için. Kürdistan’ın her ilinde her ilçesinde CHP aday çıkardı mı, çıkardı. Hakkari’de çıkardı mı, çıkardı. Biz Hakkari’de kimle yarışıyoruz? AKP, MHP, Ergenekon ve kurt ittifakıyla yarışıyoruz. Şimdi biz soruyoruz Özgür Özel’e: Siz buradan aday çıkararak Ergenekonculara mı hizmet ediyorsunuz, AKP MHP ile iş mi tutuyorsunuz? Siz her yerde aday çıkaracaksınız, bu size haktır ama biz 3’üncü büyük parti olduğumuz İstanbul’da aday çıkarıyoruz diye size hesap verecekmişiz. Hadi oradan, işine bak!

‘BE UTANMAZLAR’: Bunu söyleyen parti genel başkanına şunu söylüyorum. Be utanmazlar; 2019’daki yerel seçimlerde o belediyeleri biz size kazandırdık, Gever halkı, Kürt halkı size oy verdi. Size kazandırdıkları belediyeler bugüne kadar ne yaptı? Gever’e kayyım atandığı zaman İmamoğlu neredeydi, İzmir Belediye Başkanı neredeydi? Hatay’daki depremde yaşamını yitirenlerin ölümünde imzası olan Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş neredeydi? Bir bizimle dayanışmadılar. 5 yaşındaki Kürt çocuğunu niye panzerle ezdiniz demediler. Şimdi bize niye aday çıkarıyorsunuz diyorlar. Sana mı soracağız? Kürt halkının dili Meclis’te “bilinmeyen dil” olarak geçtiği zaman Özgür Efendi itiraz etti mi? Şimdi gelmiş niye aday çıkarıyorsunuz diyor.

‘BİRBİRLERİNE BENZİYORLAR’: Bunlar birbirine benziyor. AKP de MHP de aynıdır. Biz niye 3’üncü Yol dedik? Çünkü bunlardan hayır gelmez. Mesele Kürt olunca, mesele Kürt sorunu olunca bunların kurdu da aynıdır Kemalist’i de aynıdır, AKP’lisi de aynıdır. Son cumhurbaşkanlığı seçiminde bütün Kürt illerinin rengi aynı renkti. Utanmadan Kürtler AKP ve MHP ile anlaştı diyorsunuz. 2019 seçim sonuçlarına, cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarına bakarsanız Kürtlerin ne kadar onurlu, ne kadar tutarlı sözünde durduğunu göreceksiniz.

‘DAVAMIZ KİMİN HANGİ BELEDİYEYİ ALACAĞINDAN BÜYÜK’: Değerli halkımız, elimizden geldiğince sizlere layık olmaya çalışıyoruz. Gece gündüz demeden sokaklardayız. Bizim davamız büyüktür, bizim davamız kimin hangi belediyeyi alacağından büyüktür. Biz insanlık mücadelesi veriyoruz. Bu mücadelenin büyük savunucuları olan sizlere bir görev düşüyor. 31 Mart’ta kaçak seçmen taşıyanlara, Kürt halkının samimi eline karşı duyarsız kalanlara, Kürtlerin iradesini tanımayanlara Gever’den cevap vereceğinize inanıyorum. Belediye eş başkan adaylarımızı kurulan sandıklarda siz seçtiniz. Seçtiğiniz arkadaşlarınıza sahip çıkın. Lütfen kazandık demeyin, garanti demeyin. Nasıl kirli siyaset yürüttüklerine yıllardır şahitlik ediyoruz. Gece gündüz demeden annelerimiz, seydalarımız camide kapı kapı dolaşarak, gençlerimiz sokak sokak dolaşarak, Gever halkı kendisi aday olmuş gibi Türkiye’nin en yüksek oy oranını alarak cezaevindeki yoldaşlarımıza büyük müjdeyi verecek. Bugün buradaki coşkunuz bizi seçime kadar götürür ve inşallah seçimden sonra da gelir ve kutlamaları birlikte yaparız.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x